DEVELOPED BY DOCTORS AND HOLISTIC PRACTITIONERS
FREE SHIPPING IN GERMANY FROM €79
PRODUCTION IN AUSTRIA
New Now
ESSENTIALS b-active
€24.90*
0.011 KG
(€2,263.64 / 1 KG)
All 8 B-Vitamins in Active Form
Liposomal Technology
Vegan & Gluten-Free & Lactose-Free
ESSENTIALS b-active
Active, Liposomal Vitamin B Complex
Jetzt wieder verfügbar -33%
ESSENTIALS collagen drink
€59.90*
€39.90*
200 Gram
(€199.50 / 1 KG)
Blackcurrant Drink with Collagen
with Zinc for Normal Skin
with Vitamins
ESSENTIALS collagen drink
Skin, Hair, Bones and Cartilage
Top sellers
ESSENTIALS d2
€24.90*
0.031 KG
(€803.23 / 1 KG)
Vitamin D2
Gluten-Free
Lactose-Free & Vegan
ESSENTIALS d2
Bones, Teeth and Immune System
-17%
ESSENTIALS kids multi
€29.90*
€24.90*
0.074 KG
(€336.49 / 1 KG)
Delicious chewable tablets
10 vitamins
for healthy development
ESSENTIALS kids multi
Multivitamin for children
€29.90*
0.023 KG
(€1,300.00 / 1 KG)
Q10 from plant-based fermentation
gluten-free
lactose-free & vegan
ESSENTIALS Q10
Coenzyme Q10 from plant fermentation
€24.90*
0.034 KG
(€732.35 / 1 KG)
Delicious chewable tablets
1 mg melatonin
gluten-free & lactose-free & vegan
ESSENTIALS melatonin
Melatonin helps reduce the time it takes to fall asleep
-20%
ESSENTIALS b12
€24.90*
€19.90*
0.034 KG
(€585.29 / 1 KG)
Delicious chewable tablets
vitamin B12
vegan & gluten-free & lactose-free
ESSENTIALS b12
Immune System, Energy, Blood & Nerves